вул.Володмирира Довганюка, 76

Більше простору – воді!

2 лютого у ДНЗ «Бердянський машинобудівний професійний ліцей» викладач Іванова Вікторія Анатоліївна провела тематичну лінійку «Більше простору – воді!»присвячену Всесвітньому дню охорони водно-болотних угідь.

Наукою визнано, що в сьогоденні водно-болотні угіддя є найбільш ефективними і найбільш уразливими екосистемами в світі. На думку експерта ООН з питань водно-болотних угідь Д. Леса, болота і плавні виконують функції «нирок» на Землі. Збиток, заподіяний нашій водно-болотній системі, позбавить її можливості виконувати свою роль системи очищення. «Ми знаємо, якщо наші нирки перестануть працювати, ми помремо. Точно так само і з водно-болотними угіддями. Якщо вони зникнуть, Земля загине», – застерігає Д. Лес.

Основною метою відзначення Всесвітнього дня водно-болотних угідь є підвищення обізнаності людей щодо взаємозалежності між водою і водно-болотними угіддями, забезпечення справедливого розподілу води між різними групами користувачів цих ресурсів.

На території Запорізької області розташовано п’ять водно-болотних угідь міжнародного значення: «Молочний лиман», «Коса Обіточна та затока Обіточна», «Гирло р. Берди, коса Бердянська та затока Бердянська», «Архіпелаг Великі і Малі Кучугури» та «Заплава Сім Маяків». Загальна площа водно-болотних угідь області складає 36014,25 га.

Природа – храм, не будинок, а саме храм, у якому існує людство, це – спадок від наших батьків, який ми маємо передати своїм дітям. І тільки ціннісне ставлення до природи і сформована на його основі екологічна культура є обов’язковою умовою сталого розвитку суспільства, узгодження економічних, екологічних і соціальних чинників розвитку.

Заступник директора з ВР Алевтина Мирославівна Бевз

02.02.2016 Адміністрація БМПЛ