вул.Володмирира Довганюка, 76

Краєзнавець Приазов´я – Олекса Якович Огульчанський

У п’ятницю, 17 березня 2017 року учні ДНЗ «Бердянський машинобудівний професійний ліцей» разом з викладачем Дороніною Л.І., майстром виробничого навчання Орловою І.С. та бібліотекарем Тітенок Н.Г. завітали до Центральної міської бібліотеки. Цей день був приурочений 105-тій річниці від дня народження видатного українського дитячого письменника, бердянського краєзнавця, археолога та талановитого викладача Олекси Яковича Огульчанського.

Краєзнавчу годину відкрили завідуюча юнацьким абонементом Центральної бібліотеки Тушина Тетяна Миколаївна та бібліотекар Сляднєва Алла Анатоліївна. Цікава розповідь про життя та творчість  Огульчанського О.Я. супроводжувалася комп’ютерною презентацією та виставкою книжок письменника. А запрошена гостя Бердянська поетеса Бабкіна Олена Леонідівна спогадами про зустрічі з цим неординарним чоловіком.

На долю Олекси Яковича випало чимало цікавих зустрічей та незвичайних археологічних знахідок. Він працював у газеті, був вчителем, директором Осипенківської середньої школи, лаборантом Бердянського учительського інституту, старшим науковим співробітником Бердянського краєзнавчого музею та очолював дитячий гурток туристів – краєзнавців. Усе своє життя Огульчанський був ярим захисником природних скарбів Приазов’я та добрим вчителем. Діти різного віку тягнулися до цієї людини, він вмів зацікавити, вислухати, зрозуміти та допомогти кожному. Першим дитячим твором  Огульчанського стала напівдокументальна повість «Записки краєзнавця», яка здобула неабияке визнання. А згодом з’явилися ще декілька десятків книжок. І всі вони користувалися широким попитом.

Зі слів бібліотекаря ДНЗ «Бердянський МПЛ» Тітенок Наталі Григорівни захід був дуже  пізнавальним, а учні  ліцею зацікавилися у здобутті нових знань про свій рідний край.

Пишаємося видатним археологом та письменником, нашим співвітчизником, Олексою Огульчанським, який збагатив цінними археологічними експонатами краєзнавчі музеї та українську писемність дитячими творами.

21.03.2017 Адміністрація БМПЛ