вул.Володмирира Довганюка, 76

Місячник боротьби з туберкульозом

Під гаслом «Що необхідно знати про туберкульоз?» у ДНЗ «Бердянський машинобудівний професійний ліцей» з 24 лютого по 24 березня 2017 року проводився місячник боротьби з туберкульозом.

З метою інформування учнів про дану хворобу, профілактики захворювань дихальних шляхів та мотивування здорового способу життя була запланована низка заходів. Зокрема проводилися виховні години «Етикет кашлю» в усіх групах Бердянського машинобудівного професійного ліцею, прочитана лекція «Профілактика туберкульозу» лікарем-фтизіатром Прокопович Л.П.  А 24 березня, у Всесвітній день боротьби із туберкульозом, пройшов конкурс-виставка стінгазет та плакатів учнів «Що ми знаємо про туберкульоз?».

Також зазначимо, що впродовж усього навчального року викладачі ліцею впроваджують мотивацію здорового способу життя молодиків та дівчат, фельдшер ліцею Кузьменко Л.В. слідкує за проходженням щорічного флюорографічного обстеження учнів.

Туберкульоз – це інфекційне захворювання, яке вражає передусім легені, а також може заподіяти шкоди залозам шлункового тракту, хребту, кісткам, сечостатевій та центральній нервовій системам. Передається хвороба повітряним шляхом та від вагітної жінки до плоду.

Особливість туберкульозу полягає у тривалому збереженні життєздатного збудника в організмі людини. Який в свою чергу призводить до зниження імунітету.

До типових симптомів туберкульозу відносять:

  • кашель, що триває понад місяць;
  • кашель з мокротинням або з домішками крові;
  • слабкість та постійна втома;
  • скачки температури тіла від норми 36,6 до 38 градусів;
  • втрата ваги;
  • відсутність апетиту;
  • підвищена пітливість;
  • набряк лімфатичних вузлів на шиї.

Туберкульоз виліковуються! Лікування спрямовується на знищення мікобактерії, збудника хвороби, і триває близька шести місяців. Лікар – пульмонолог проводить повне обстеження пацієнта та назначає медикаментозне лікування.

Якщо не нехтувати принципами здорового способу життя та не контактувати із хворими на відкриту форму туберкульозу, то не варто навіть і задумуватися про таке захворювання…

05.04.2017 Адміністрація БМПЛ