вул.Володмирира Довганюка, 76

Наша свобода не далася дарма

9 листопада 2016 року на вшанування 40-річчя заснування Української громадської групи сприяння виконанню Гельсінських угод (Української гельсінської групи) в ДНЗ «Бердянський машинобудівний професійний ліцей» пройшов урок-конференція на тему «Наша свобода не далася дарма. Українська гельсінська група — поборники незалежності».

Учні ознайомились із причинами виникнення дисидентського руху, зокрема діяльності УГГ, методами її боротьби проти порушень прав людини з боку комуністичного режиму в Україні, формами переслідувань у СРСР інакодумців та подальшої долі борців за права людини в умовах комуністичного тоталітаризму.

На конференції тривала дискусія про моральний та громадянський вибір людини в умовах ідеологічної несвободи, права людини в антидемократичному суспільстві.

Учні активно обговорювали питання: «Людина повинна жити для держави, чи держава для людини?» та «Можна сказати, що наша свобода не далася дарма?»

Також була підготовлена тематична виставка літератури «Повстати проти закріпачення духу» з нагоди 40-річчя заснування Української гельсінської групи.

Викладач історії Кухар Роман Олександрович

11.11.2016 Адміністрація БМПЛ