вул.Володмирира Довганюка, 76

Небезпечні інтернет ігри. Профілактика суїциду серед підлітків

За такою темою 6 квітня 2017 р. у ДНЗ «Бердянський машинобудівний професійний ліцей» проходили батьківські збори.

Запобігти дитячим самогубствам закликав запрошений представник правоохоронних органів міста Бердянська, інструктор ювенальної превенції БВП ГУНП капітан поліції Тимченко Олександр Сергійович та практичний психолог ліцею Подорожко Катерина Олександрівна.

Батькам пояснили, як виявити, чи дитина потрапила у небезпеку в соціальних мережах,та що робити у цьому випадку. Капітан поліції Олександр Сергійович, наголосив, що зараз  проводиться масова превентивна робота у навчальних закладах. А батьки вдома повинні перевірити облікові записи дітей у соцмережах, з’ясувати чи не зареєстровані вони у «групах смерті», слідкувати за їхньою поведінкою. А головне – більше часу проводити зі своїми дітьми.

За даними центру досліджень дитинства Українського НДІ, у 27% дітей віком від 13 до 18 років з’являються суїцидальні думки. Крім того, головною причиною більшості дитячих самогубств є емоційна порожнеча підлітка. Тому практичний психолог зазначила, що вкрай важливо не тільки розмовляти із власною дитиною, а й чути ії. Емоційна підтримка батьків, довірливі стосунки, пануюча атмосфера добра та любові в сім’ї не дадуть дитині навіть задуматися про самогубство.

Тому практичним психологом були розроблені інформаційні листи для класних керівни ків та майстрів виробничого навчання за темою «Суіцид». Проведені тренінгові заняття з учнями 1-3 курсів з метою розширення знань підлітків з проблеми суіцид, навчити учнів розпізнавати ознаки небезпеки  та вміти допомогти собі та іншим виходити із кризових ситуацій. Також була проведена індивідуальна робота з учнями щодо подолання проявів суіцидальної поведінки.

10.04.2017 Адміністрація БМПЛ