вул.Володмирира Довганюка, 76

Тиждень математики

На відміну від попередніх років, коли тиждень математики в нашому навчальному закладі присвячували Дню космонавтики, у цьому році вирішили приурочити не менш важливій даті – числу  Пі.

День пі — неофіційне свято, присвячене числу π. Воно святкується 14 березня.  Свято впроваджене на математичних факультетах значної кількості вузів у різних країнах світу. Окрім того, цей день (14 березня) є також і днем народження Альберта Енштейна, що надає йому додаткової значущості в очах математиків.

Саме відеороликом про число пі ми і розпочали тематичний тиждень на загальноліцейній  лінійці 17 березня 2015 року. Присутні зацікавлено дивилися відеоролик, слухали виступи учнів про історію появи цього незвичайного числа. Це пояснюється тим, що спеціальності, які опановують учні,мають безпосередній зв’язок з їх майбутніми професіями.

18 березня була проведена гра «Найрозумніший». Юнакам та дівчатам ІІ курсу прийшлося дуже добре попрацювати, щоб взяти участь у грі.  Підготовча робота складалася з індивідуальних  консультацій з викладачем; самостійного виконання завдань (аксіоми стереометрії, прямі у просторі, паралельність, перпендикулярність у просторі та перпендикуляр і похила). А питання про декартову систему координат і Рене де Карта, учні повинні були розкрити  як презентацію.  Ще до складу елементів гри входило виконання тестових завдань на персональних комп’ютерах, запрограмованих майстром виробничого навчання  Булатицьким Євгеном Вікторовичем. За цим процесом спостерігали члени журі: Димитрова Тетяна Євгенівна, Бевз Алевтина Мирославівна, Солонська Олена Юріївна, Ніколенко Валентина Миколаївна, Тінькова Дар’я Сергіївна та голова компетентного журі Колесник Тетяна Антонівна. Асистентом у викладача математики Переверзєвої Людмили Василівни  була учениця ІІ  курсу Горлова Карина, а  технічне забезпечення професійно виконував майстер виробничого навчання Величко Андрій Миколайович.

Гра грою, а учні відчували  серйозність при проходженні  етапів гри. Напруження досягло  своєї вершини, коли,  після виконання тестового завдання, коло дошки, де по заздалегідь готовим малюнкам потрібно було правильно сформулювати відповідні означення та презентувати роботу.

За результатами виконаних тестових завдань була побудована стовбчаста діаграма, рівень досягнень  був очевидним.  Звання «Найрозумніший»  отримали Борова Аліна ( Оператор комп’ютерного набору; адміністратор) і Гловацький Дмитро (Оператор комп’ютерного набору; конторський (офісний) службовець; бухгалтерія).

Мету, яку було поставлено перед учнями – досягнуто кропіткою працею.

Не абияку роль під час проведення змагання відіграли класні керівники обох груп —  Іванова Вікторія Анатоліївна та Іщик Валентина Єлисеївна, які увесь час підтримували своїх вихованців, що додавало відповідних сил юнакам і дівчатам.

19.03.2015р. молодий спеціаліст Тінькова Дар’я Сергіївна провела відкритий урок  у групі ОКНК-22 (І курс «Оператор комп’ютерного набору; конторський (офісний) службовець; бухгалтерія»). Викладач взяла цікаву тему: «Математичні парадокси і софізми». Метою уроку було, щоб учні через призму софізмів розуміли дії з числами та вчилися знаходити, аналізувати математичні неточності, а парадокси додали можливість розширити діапазон абстрактного мислення. Під час розгадування софізмів найбільшу кмітливість показали: Марченко Анжеліка, Решетник Світлана, Журавель Дар’я та Сахнова Тетяна.

За півроку зв’язок між викладачем і учнями досягнув рівня, який дозволив вдало провести відкритий урок.

По закінченню тижня математики, учні в котрий раз переконалися у важливості та необхідності предмету як сьогодні, так і в майбутньому.

02.04.2015 Адміністрація БМПЛ