вул.Володмирира Довганюка, 76

Українська революція 1917 — 1921 років — відродження державності

Згідно з указом Президента нашої держави, 2017 рік оголошений роком святкування 100-річного ювілею подій Української революції 1917 — 1921 років.

З метою шанування традицій боротьби за незалежність та соборність України, військової доблесті захисників Вітчизни, у  ДНЗ «Бердянський машинобудівний професійний ліцей» з 13 по 21 березня проводилися наступні заходи:

  1. Урочиста лінійка з нагоди відзначення 100-річчя подій Української революції 1917 — 1921 рр., яку проводив викладач Кухар Р.О.
  2. Перегляд відеофільму «Акт Злуки: відтворення історичної правди» під керівництвом викладача Пельтек Л.А.
  3. Тематична виставка у бібліотеці ліцею на тему «Великий українець Михайло Грушевський». Відповідальна — бібліотекар Тітенок Н.Г.
  4. Виховні години на тему «Національна єдність – обов’язкова умова збереження незалежності та державності». Проводилися класними керівниками та майстрами виробничого навчання в кожній групі ліцею.
  5. Урок – конференція на тему «Минуле й сьогодення. Наша сила в національній єдності.»

Саме за часів Української революції була проголошена незалежність України. Тож складемо глибоку шану всім українцям, що поклали своє життя за волю та незалежність нашої Батьківщини.

Пригадаємо історію революції — як все починалось…

У 1917 році Україна була під владою двох держав — Російської та Австро-Угорської імперіями. Не маючи власної державності та територіальної цілісності, країна починає робити перші кроки з відродження української державності. Поштовхом для цього стали лютневі події у Російський імперії, де демократична революція повалила владу царя. Провідною для українців стала ідея національного визволення.

Тому 17 березня 1917 року була створена Українська Центральна Рада на чолі з видатним істориком, громадським та політичним діячом Грушевським Михайлом Сергійовичем. Саме заснування тоді ще майбутнього парламенту Української Народної Республіки вважається початком Української революції 1917 — 1921 рр. Маючи на меті здобуття автономії України, Центральна Рада видає 4 універсали та проголошує створення Української Народної Республіки.

 

20.03.2017 Адміністрація БМПЛ