Про актуальність робітничих професій

Останнім часом у ЗМІ чималого розгласу набуло питання працевлаштування населення України, та, особливо, актуальність робітничих професій. Сьогодні в Україні не вистачає інженерів, слюсарів, зварювачів, бухгалтерів, аудиторів, тобто робочих кадрів.

Чому потрібні робітничі професії?

З початку 2000-х в нашій країні пішов “бум” на здобуття вищої освіти, у збиток професійно-технічній. Більшість молодих українців хотіла стати юристами, економістами та менеджерами. І що маємо на сьогоднішній день? За даними Служби Статистики, на кінець грудня 2017 року понад мільйон українців залишаються без працевлаштування. На сьогодні 80% населення країни має дипломом вищої освіти, але приблизно 10- 15% з них – працевлаштовані за спеціальністю. Іншим же доводиться перевчатися, сидіти без роботи чи працювати не за фахом.

Затребуваність робітничих професій сьогодні

Цілком зрозуміло, що до гострого дефіциту робітничих професій в Україні на початку  2000-х призвели наступні чинники: низький рівень оплати праці робітничих професій, доступність(але не завжди якість!) вищої освіти, закриття професійно-технічних освітніх закладів та скорочення виробництв по всій Україні.

Але сьогодні ситуація докорінно змінилася. Змінилось саме ставлення сучасного суспільства до представників робітничих професій. Тепер зрозуміло, що ремонт автомобілів, будівельні роботи, та інші специфічні роботи повинні виконувати тільки фахівці. Інакше “від рук непрофесіоналів” погіршується якість життя кожної людини.  З’явилося багато нових підприємств та нинішні роботодавці, як державного, так і приватного секторів підприємства, готові платити високу заробітну плату кваліфікованим працівникам (газоелектрозварникам, слюсарям, тощо). Підвищення рівня оплати праці також позначилося на тому, що посади робітничих професій стають привабливими для молоді.

Потреба роботодавців у робітничих кадрах зростає кожного дня. Зокрема, найбільш затребуваними та високооплачуваними є професії сфер послуг, житлово-комунального обслуговування, будівних спеціальностей та машинобудівної промисловості.

Де отримати спеціальність?

Спектр освітніх установ, які дозволяють отримати робочі спеціальності, досить широкий.

Державний навчальний заклад “Бердянський машинобудівний професійний ліцей” – один із потужніших закладів професійно-технічної освіти Запорізької області. Маючи міцну матеріально-технічну базу та висококваліфікований інженерно-педагогічний склад, ліцей готує фахівців за наступними спеціальностями:

Запрошуємо на навчання майбутніх абітурієнтів. Пам’ятайте, що обрана професія має приносити задоволення не лише матеріальне, але й духовне.

08.02.2018 Адміністрація БМПЛ