Коваль ручного кування

У сучасному світі професія «Коваль ручного кування» дуже актуальна та затребувана. Популярним стало прикрашати будинки та подвір’я, квартири та офісні приміщення, громадські місця та парки кованими предметами, виробами та скульптурами. Фантазія та майстерність фахівців, винахідливість, відмінне володіння технологією кування, прекрасне знання особливостей і можливостей металу дозволяють створювати високохудожні ковані витвори мистецтва, безмежного великого і виразного світу кованого металу.

Ручне ковальство – досить трудомістка праця, вимагає гарного здоров’я, витривалості, наполегливості та творчості. Коваль – це майстер, що займається термічною і механічною обробкою металу, але ручне кування – це ще й мистецтво, всі ковані вручну вироби – унікальні та неповторні.

У наш час коваль повинен поєднувати накопичені тисячоліттями традиції з ультрасучасними технологіями, розумітися на дизайні та властивостях матеріалів, уміти комбінувати різні матеріали для створення художнього виробу. Іншими словами – бути всебічнорозвиненим фахівцем, що синтезує різні грані різних професій.

ДНЗ «Бердянський машинобудівний професійний ліцей» ЄДИНИЙ заклад професійної (професійно-технічної) освіти, який здійснює підготовку кваліфікованих робітників за професією «Коваль ручного кування» у Запорізькій області. Окрім цього, ця підготовка ведеться з інтегрованої професії «ЕЛЕКТРОГАЗОЗВАРНИК; КОВАЛЬ РУЧНОГО КУВАННЯ», що дозволяє значно розширити обсяг діяльності випускників у професійній спрямованості та підвищує конкурентоспроможність робітничих кадрів на сучасному ринку праці.

Наші здобувачі освіти не тільки навчаються в навчальній майстерні та проходять оплачувану виробничу практику, вони ще презентують професію мешканцям та гостям міста.

 Спочатку, на території ліцею був заснований парк кованих фігур «Алея ковалів», який вже нараховує 15 кованих  виробів. А у 2016 році виникла ідея організувати та провести Всеукраїнський фестиваль ковалів «Сталева хвиля», який вже має 4-річну історію. Цей захід допомагає здобувачам освіти одразу ж оцінити всю палітру стилів і напрямів, які існують в країні, познайомитися з майстрами, із тим, як ними організовані ковальські виробництва, збагатитися ідеями, технологіями, прийомами та знайти майбутніх роботодавців або  замовників. До того ж, учасники обов’язково представляють на фестивалях власні вироби. А це мотивує і в навчанні – нікому не хочеться виглядати гірше від досвідченіших ковалів. 

Організація та проведення фестивалю «Сталева хвиля» спонукала наших майстрів виробничого навчання та учнів до участі в інших фестивалях ковальської майстерності. Наприклад, у вересні 2020 року робота здобувачів освіти ліцею посіла третє місце серед майстрів ковальської справи на Міжнародному фестивалі «KovalFest» у м. Дніпро. 

Заклад освіти  бере активну участь у житті м. Бердянськ. На вулицях міста вже встановлено багато кованих лав, урн, парканів та скульптур. 

 

Документи до вступу

Вступники подають особисто заяву про вступ до ліцею із зазначенням обраної професії, форми навчання, місця проживання та необхідності працевлаштування після закінчення навчання, до якої додають:

  • документ про освіту (оригінал);
  • медичну довідку за формою, установленою чинним законодавством;
  • 6 фотокарток 3х4;
  • ідентифікаційний код (копію);
  • документи, що дають право на пільги до вступу до закладу освіти (за наявності) (копії);

Вступники пред’являють особисто документ, що посвідчує особу та громадянство (паспорт громадянина України, військовий квиток або посвідчення про приписку (відповідно до вимог статті 14 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу»),  або інший документ, який засвідчує особу і громадянство).

Для обробки персональних даних особа надає приймальній комісії письмову згоду відповідно до Закону України «Про захист персональних даних».

Особи, які направляються на навчання підприємствами, установами, організаціями, додають до заяви про вступ відповідний документ.

 

09.06.2017 Адміністрація БМПЛ