Кравець

Кравець

 Кравець – творець іміджу, володар невгамовного смаку і людина з творчим натхненням. Вона може бути законодавцем мод.

 

Пошиття, ремонт, моделювання одягу – це необхідність. Робота кравця передбачає творчу реалізацію як майстра, так і клієнта. Гарний одяг, що добре сидить на фігурі, приносить безліч приємних вражень тому, хто його носить. Вбрання може підкреслити соціальний статус, сприяти досягненню поставлених цілей, успіху і поліпшенню становища у суспільстві. У той самий час, погано зшитий костюм може підірвати довіру до бізнесмена, а недоречно одягнена сукня – підірвати репутацію жінки. Тому значення кравця у суспільстві досить серйозне і в усі часи вважалося почесним.

 

Термін навчання:

  • 1 рік 24 тижні (на базі 11 кл.)

 

Характер роботи кравця

Кравці виготовляють чоловічий, жіночий, дитячий легку та верхній одяг. Знають процес виготовлення, технологію підготовки виробу до примірки та навички виконання змін після примірки. Зазвичай кравці працюють спільно з закрійником.

При індивідуальній формі роботи виконуються також обов’язки закрійника.

Дуже важливим є вміння спілкуватися з людьми. Робота кравця, який працює в ательє, починається із зустрічі з клієнтом. Разом вони вибирають матеріал для виробу. При цьому враховується колір, текстура тканини. Розробляють фасон. Кравець знімає мірки з клієнта, викроює деталі та зметує виріб. При примірці одягу на фігурі клієнта вносяться уточнення. Кравець коригує недоліки і шиє виріб.

На закінчення виконується обробка виробу, його формують, прасують та віддають замовнику.

У зв’язку із зростанням попиту на перешив і ремонт одягу кравець повинен вміти зменшувати і збільшувати розмір  виробу, змінювати фасон відповідно до сьогоднішньої моди, виконувати ремонт вузлів одягу.

04.03.2024 Адміністрація БМПЛ