Ресурси особистості: джерело енергії

Сучасна особистість постійно перебуває у непередбачуваних та важко контрольованих життєвих обставинах, які істотно впливають на її особистісний розвиток.  «Кризові», «проблемні», «негативні», «екстремальні», «напружені» та «травмуючі» ситуації містять загрозу життєдіяльності людини, можуть призвести до непоправної фізичної та психічної шкоди, а отже, потребують високого рівня розвитку психологічних ресурсів особистості, що забезпечують її здатність до успішного подолання складних життєвих обставин.

Психологиня ДНЗ “Бердянський машинобудівний професійний ліцей” Катерина Олександрівна Подорожко особливу увагу приділяє питанню подолання стресу як серед здобувачів освіти, так і серед викладацького складу. З метою ознайомлення з ефективними прийомами та техніками боротьби зі стресом, знаходження власних ресурсів для подолання “важких” життєвих ситуацій, пані Катерина провела інтервізійну зустріч з теми “Ресурс. Ваше джерело енергії та відновлення”. Протягом онлайн спілкування з викладачами психологиня ознайомила з поняттям “ресурс”, “ресурсні канали”, розглянули модель посилення життєвих опор людини. Пройшли тест на визначення ресурсних каналів кожного, визначили домінантні з них, та ті, менш розвинені, які можна (і треба) розвивати в собі.

Ресурс – це і є власне та сама підзарядка, що дає відчуття наповненості, підтримки, опори, це такі своєрідні запаси, якими ми можемо скористатися у потрібний для нас час. Не нехтуйте своїми ресурсами та бережіть себе!

 

29.01.2023 Адміністрація БМПЛ