Коло Знань

Невтомні та талановиті руки майстра виробничого навчання, коваля за покликом душі, Олександра Шапошника не перестають дивувати. Близька місяця наш коваль працював над новим виробом — металевою скульптурою «Коло Знань», яка нині прикрашає п’ятий корпус Бердянського державного педагогічного університету. Новий арт об’єкт вже встановлено, але офіційне відкриття відбудеться 7 вересня.

«Коло Знань» являє собою дуже цікаву та, водночас, непросту скульптуру, тут багато об’єктів, кожен з яких несе певний задум. Подивіться, в центрі композиції книга — невичерпне джерело знань. Ось що сам автор скульптури розповідає:

«Все на Землі тримається на знаннях та навичках. Знання — то книга, а навички — три кола навколо неї.  Кожне коло символізує основні етапи у житті людини. Перше коло, початковий рівень, то період від народження до дитсадка. Тут ви побачите іграшки — кубики, пірамідки, м’ячі. Друге коло символізує навчання у школі, ПТНЗ та ВНЗ. Там бачите цифри, букви та знаки. А третє коло позначає професії, які ми обираємо, як свій життєвий шлях. Там є і стародавня підкова, що ототожнює істориків, археологів, і буква псі — символ психологів, м’яч — символ спорту, скрипичний ключ —  для музикантів, мікрометр та циркуль — втілення робітничих професій.»

 

29.08.2020 Адміністрація БМПЛ