Свято Ковалів 2018

Делегація ДНЗ «Бердянський МПЛ» вже втретє взяла участь у щорічному Міжнародному фестивалі «Свято ковалів» у Івано — Франківську.

Цього року наші ковалі, Шапошник Олександр Миколайович та Ніколаєнко Роман Андрійович, не обмежилися  лише майстер класами для дітей (за що отримали особливу відзнаку), а й долучилися до пленеру «Студентська майстерня». Спільно з майстрами Івано — Франківського ВПУ #21 ковалі розробили ескіз настіного ліхтаря з птахою галкою, яка є символічною для Галичини, та розподілили обов’язки між двома навчальними закладами із виготовлення частин виробу. Отож, наш ліцей частково підготував залізного птаха, а ВПУ — кронштейн з ліхтарем. Під час двох днів  фесту композицію було повністю дороблено та подаровано місту Івано — Франківськ.

Кований витрів викликав неабиякий інтерес не лише у гостей ковальського дійства, а й прийшовся до вподоби учасникам і організаторам фестивалю, а також меру міста Руслану Марцінківу. На своїй сторінці у Facebook мер написав:

Ще один подарунок залишиться від Свято Ковалів-Blacksmith Festival в Івано-Франківську. Цього разу неповторну скульптуру місту презентували студенти й майстри франківського училища #21 та Бердянського машинобудівного професійного ліцею. Щиро дякую за роботу, вона стане окрасою Франківська.
«Сяйво Станіславської ночі» — саме таку ліричну композицію майстри подарували місту. У центрі скульптури-ліхтаря — галка, птах, що на гербі Івано-Франківська.
Авторів композиції нагородили відзнаками «За розвиток ковальського мистецтва на Прикарпатті». Бо й справді з такими молодими майстрами майбутнє у ковальського ремесла є!

Висловлюємо щиру подяку нашим друзям із ВПУ #21 за плідну співпрацю і високий професіоналізм, а також усім, хто причетний до цієї події і запрошуємо до Бердянська на «Сталеву Хвилю 2018»!

Більше ФОТО з фестивалю тут

14.05.2018 Адміністрація БМПЛ