27 січня — Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту із 2005 року, коли була ухвалено відповідну резолюцію Генеральної Асамблеї ООН. У ній стверджувалося, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…». Україна приєдналася до цього документа у 2012 році і разом зі всім світом почала відзначати пам’ять про цю сумну подію.

Масовою братською могилою і символом Голокосту в Україні став Бабин Яр. Із вересня 1941 року до кінця вересня 1943-го він був місцем регулярних розстрілів і захоронень, які проводилися військовими і поліцією окупаційної нацистської влади. Близько півтора мільйона євреїв знищено нацистами на території нашої країни. Це – чверть усіх жертв Голокосту, який є злочином проти всього людства.

Вже у XXI столітті геноцид знову прийшов на українську землю. Останні майже 9 років російська влада намагається знищити населення України. Після 24 лютого 2022 року армія рф, не ховаючись, зайнялась вирішенням «українського питання» – масово катуючи та вбиваючи українців. У 1945 році, відступаючи нацистські війська намагалися повністю зруйнувати та знищити Аушвіц… А  2022-2023 роках рашистські нелюди зносять будівлі в Маріуполі, щоб приховати свої злочини, ракетами та бомбами  намагаються згладити з землею населені пункти України, щоб ніхто не дізнався про кількість вбитих ними цивільних людей, а відступаючи, нищать все навколо, поспіхом ховаючи закатованих людей в братських могилах.
Але злочини неможливо приховати. Це не вдалося зробити нацистам, не вдасться і рашистам. Організатори та виконавці цих злочинів обов’язково будуть відповідати за скоєне – вони не мають строку давності.

Викладачі ДНЗ “Бердянський машинобудівний професійний ліцей” провели онлайн інформативні години в навчальних групах.

27.01.2023 Адміністрація БМПЛ